Seaside spirit

Adrian Macho

Mám 32 rokov, pracujem ako grafik v jednej nemenovanej agentúre, vo voľnom čase sa venujem ilustráciám, rád čítam, cestujem, spoznávam nové veci a miesta. Vždy som mal v sebe kreatívneho ducha, od detstva som vyrastal s farbičkami, neskôr keramika, s grafikou som začínal celkom sparťansky, bez vzdelania. Ale prvý notebook a photoshop spravili svoje. Moja tvorba je výrazne inšpirovaná prímorským prostredím. Milujem leto, vždy som mal slabosť pre námornícke kerky, hukot vĺn a vreskot čajok.

Ako decko som sníval o dovolenke pri mori, v čase, kedy bolo cestovanie nereálne, kto zažil, vie. Táto vysnívaná predstava o živote správcu majáku, alebo námorníka, s prstom na mape, zostala vo mne dodnes.

Ilustrácie

Adrian Macho
Adrian Macho

Aňu Anna Černáková

Volám sa Anna Černáková, pochádzam z Hnúšte, mám 37 rokov, 2 synov – Urbana a Vavra, úžasného manžela a skvelú prácu. Okrem 5-tich rokov štúdia na FHV UMB v Banskej Bystrici, kde som vyštudovala filozofiu a výtvarnú výchovu a jedného roka vyučovania nádejných módnych návrhárov v Púchove, žijem a pôsobím v rodnom meste.

Od roku 2003 učím výtvarnú výchovu v Základnej umeleckej škole v Hnúšti, tiež v ZŠ J.F.Rimavského a okrem toho rada spolupracujem so škôlkami, školami a mestskou knižnicou na kultúrnom dianí v meste. Svoju túžbu po vedeckom bádaní som si popri práci a vlastne najmä vďaka nej, mohla naplniť v roku 2009, kedy som získala titul PhD.
Prestávkou v profesionálnej pedagogickej dráhe sa na 4 roky stali moje dve deti. Pre vlastnú výtvarnú tvorbu boli práve tieto roky novým začiatkom.

Tvorím odkedy si pamätám, no až keď sa mi narodili synovia, objavila som to, čo ma skutočne baví a napĺňa. Milujem detský farebný svet, hravú kompozíciu, detské motívy, rovanko tradičné i menej tradičné techniky ako je pletenie, háčkovanie, šitie, či plstenie a rôzne ďalšie. Preto som začala maľovať veselé farebné obrázky, háčkovať a šiť hračky, či plstiť. A takto trávim aj v súčasnosti všetok čas, ktorý mi popri rodine a práci zostane.

Každá nová požiadavka niečo vytvoriť a každý bláznivý nápad, je pre mňa výzvou a teším sa, keď sa mi podarí. Tieto letné prázdniny boli pre mňa takouto výzvou. Splnil sa jeden z mojich snov, pretože som dostala príležitosť ilustrovať knižku pre deti Moji zeleninkoví kamaráti. Ďalším splneným snom je spolupráca s Miniartist. Teším sa na všetky ďalšie výzvy.
Vaša AnU.

Ilustrácie

AnU
AnU

Bobek

Vierka Kočiš Čech

Narodila som sa 1.mája 1980. Už počas základnej školy chodila na Základnú umeleckú školu v Krompachoch. Po gymnáziu študovala v Prešove na katedre výtvarnej výchovy FHPV Prešovskej Univerzity výtvarnú výchovu. Po škole veľa cestovala….USA, Kanada, v Toronte študovala anglický jazyk a získala diplom učiteľa Anglického jazyka. Z Kanady sa presunula do Anglicka, kde v Londýne, pod vedením Suzzane Ewart, študovala detskú ilustráciu.

Po návrate z UK si založila vlastnú značku Bobek, pod ktorou predáva ručne zhotovené bábiky, denníky a ilustrácie. Na Slovensku sa jej narodil aj syn Jorik, no krátko po jeho narodení sa so svojou drobnou rodinou odsťahovala späť do UK, kde momentálne žije. Kvôli nedostatku času na istý čas odložila tvorbu bábik a venujem sa viac detskej ilustrácii.

Počas štúdia na základnej škole vyhrala celoslovenskú súťaž v písaní prózy. V súčasnej dobe sa k písaniu a svojej milovanej detskej záľube znova vracia a aktívne pracuje na svojej prvej plne ilustrovanej knihe.

Ilustrácie

Bobek
Vierka Bobek