Ako vznikla krabička

Mini Artist krabička

Kto ma pozná, vie aká som detailistka a ako mi záleží na tom ako je zabalený a predávaný tovar. Krabička musí spĺňať nielen funkčnosť, ale aj krásu, musí byť dokonalá a prepracovaná do detailov.
A tak som začala rozmýšľať ako dostaneme do krabičky fixy, tričko, pohľadnicu a kartičku s informáciami. Krabičku sme si dali urobiť, celkom obyčajnú, pretože v jednoduchosti je krása, požiadavka len bola, že má byť z recyklovaného papiera. A keď bola hotová, začala som skúšať ako do nej dostanem fixy, aby to v krabičke nelietalo, aby boli fixy na svojom mieste a aby to ešte aj dobre vyzeralo. Tak som začala skúšať a kresliť a vymýšľať. A dostala som nápad, že na krabičku urobím 12 dierok a prevlečiem guľatú gumičku, ktorá bude fixy pekne držať. Gumička fixy držala, ale čo s gumičkou? Keďže sa mi páčilo vnútorné uloženie fíx, akonáhle som zbadala vrchnák krabičky a na ňom gumičku, v hlave mi zasvietilo a povedalo som si, že pod gumičkou bude nálepka a aby gumička mala aj svoju druhú funkciu, že rozdelí nálepku na dve časti, jedna bude patriť autorovi ilustrácie a druhá Mini Artist. A keďže ja si potrpím na detaily, vadilo mi, že konce gumičky by len tak trčali. Tuto ma osvietilo druhýkrát a napadlo mi, že tam budeme dávať našu pečať. (Nechcite vedieť ako som nadávala, na tie moje osvietenia, keď som robila 400 krabičiek


Takže nápad bol na svete  A ako to vyzerá v praxi? Vezmem kartón a zložím krabičku, zboku dám pečiatku, kde sa píše veľkosť trička, potom si podľa šablónky naznačím, kde mám dať 12 dierok a dierkačom spravím dierky, prevlečiem gumičku. Praxou som docielila, ako voľne má gumička byť, aby neboli fixy moc voľne, ale taktiež, aby boli dosť pevne. Podľa toho aká ilustrácia bude v krabičke, pozakladám fixy, pretože každá ilustrácia má inú farebnú škálu. Keď sú fixy založené, zavriem krabičku, opatrne nadvihnem gumičku a nalepím nálepku. Konce gumičky zastrihnem a prilepím k sebe o krabičku, aby sa ľahšie dávala pečať. Kto pozná pečatný vosk, vie ako sa s ním ťažko robí a aký je horúci. Bolo by veľmi ťažké držať gumičky, odlievať vosk a dávať pečať. Takže prilepím gumičky ku krabičke, nahrejem vosk na pečatenie a dávam pečať, ibaže viac ako 4-5 pečatí sa naraz nedá dať, pretože pečať chytá teplo a potom sa vosk lepí na pečatidlo. Takže po každej 4-tej pečati, musím pečatidlo zachladiť a nechať vyschnúť. 
A vuala krabička je hotová

krabička Mini Artist
Do každej krabičky dávam kúsok seba, snažím sa, aby boli všetky dokonalé a aby kupujúci mali pocit, že držia v ruke niečo jedinečné, pekné a kvalitné.

Share this post

90 replies on “Ako vznikla krabička

Comments are closed.